Politike

RENDITJA/ KQZ bën publike mandatet e shpërndara sipas qarqeve

VIDEO
Celibashi bëri dhe një renditje të mandateve të shpërndara sipas qarqeve.
Featured image of article: RENDITJA/ KQZ bën publike mandatet e shpërndara sipas qarqeve Ilirjan Celibashi

TIRANË– Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi doli ditën e sotme në një konferencë për mediat, aty ku bëri të ditur se si po vijon ecuria e procesit të numërimit të votave. Ndër të tjera, ai bëri dhe renditjen e mandateve për secilën parti.


Renditja e mandateve të shpërndara sipas qarqeve: 

BERAT

PD-AN 2 mandate

PS 5 mandate

DIBER

PD-AN 3

PS 2

DURRES

PD-AN 6

PS 8

ELBASAN

PD-AN 6

PS 8

FIER 

LSI 1

PD-AN 6

PS 9

GJIROKASTER

PD-AN 1

PS 3

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

KUKES

PD-AN 2

PS 1

LEZHE 

PD-AN 4

PS 3

SHKODER 

PSD 2

LSI 1

PD-AN 5

PS 3

TIRANE 

PSD 1

LSI 2

PD-AN 15

PS 18

VLORE 

PD-AN 4

PS 8


Numërimi deri tani/ Celibashi: Pjesmarrja në zgjedhje ishte 45.72%! Votuan më shumë 1.5 milionë shqiptarë. Sa mandate morën partitë?

(a.b)/dosja.al

Shto Koment