Aktualitet

Çdo ditë e më shumë të infektuar nga COVID! Priten masa të reja, kopshtet mbyllen pas 30 nëntorit, ende s’ka një vendim për shkollat

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se kopshtet do të mbyllen pas datës 30 nëntor. Ndërkohë që nuk dihet nëse do të merren të njëjtat masa edhe për shkollat, të cilat ndryshe nga universitetet vazhdojnë mësimin në klasa. 
Featured image of article: Çdo ditë e më shumë të infektuar nga COVID! Priten masa të reja, kopshtet mbyllen pas 30 nëntorit, ende s’ka një vendim për shkollat Foto ilustruese

TIRANË– Rritja e numrit të të infektuarve nga pandemia e koronavirusit në vendin tonë, duket se ka nxitur qeverinë të ndërmarrë masa të tjera shtrënguese.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se kopshtet do të mbyllen pas datës 30 nëntor. Ndërkohë që nuk dihet nëse do të merren të njëjtat masa edhe për shkollat, të cilat ndryshe nga universitetet vazhdojnë mësimin në klasa. 

Vetëm pak javë më parë, Dosja.al lajmëroi kufizimin e masave duke publikuar edhe orën policore të vendosur nga qeveria, e cila u njoftua vetëm pak ditë më pas nga Komiteti i Ekspertëve. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në vendin tonë janë shënuar më shumë se 29 mijë të intektuar nga pandemia e koronavirusit. Prej tyre kanë ndërruar jetë 637 pacientë, ndërsa çdo ditë janë shënuar mbi 600 të infektuar. Sipas ekspertëve, duhet të paktën një muaj që masat dhe kufizimet e marra të japin rezultat.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment