Aktualitet

Çau asfaltin që të shtrinte kabllin, arrestohet 44-vjeçari në Berat

Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se 44-vjeçari me inicialet A.H., kishte hapur rrugën në lagjen “30 Vjetori” në Berat për të futur një kabëll. Për këtë arsye ai është vënë në pranga dhe akuzohet për veprën penale, “Shkatërim të rrugëve”.
Featured image of article: Çau asfaltin që të shtrinte kabllin, arrestohet 44-vjeçari në Berat Foto ilustruese

BERAT– Një 44-vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Beratit pasi akuozhet se ka dëmtuar një shtresë asfalti për të kaluar një kabëll të energjisë elektrike.

Sipas njoftimit zyrtar, mësohet se 44-vjeçari me inicialet A.H., kishte hapur rrugën në lagjen “30 Vjetori” në Berat për të futur një kabëll. Për këtë arsye ai është vënë në pranga dhe akuzohet për veprën penale, “Shkatërim të rrugëve”.

Njoftimi i policisë Berat

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 Nga Specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë u arrestimi në flagrancë i shtetasit A. H, 44 vjeç, banues në lagjen “30 Vjetori” Berat. Arrestimi i tij u bë pasi u kap në flagrancë nga shërbimet e policisë, në rrugën automobilistike Berat-Duhanas, kishte çarë asfaltin për të kaluar një kaboll të energjisë elekrike pa lejen e organeve përkatëse. Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat për veprën penale, “Shkatërim të rrugëve”, parashikuar nga neni 155 i Kodit Penal.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment