Sport

Carmen Di Pietro, ish-prezantuesja italiane zbulon të fshehtat e lidhjes me Maradonën: Të vetmit që e dinin ishin punonjësit e hoteleve

Ish-prezantuesja ka pranuar në “Grand Hotel” se pasioni me ish-futbollistin lulëzoi më 1991, kur ai ishte ende i martuar me Claudia Villafane, me të cilën kishte vajzat Dalma dhe Giannina
Featured image of article: Carmen Di Pietro, ish-prezantuesja italiane zbulon të fshehtat e lidhjes me Maradonën: Të vetmit që e dinin ishin punonjësit e hoteleve Carmen Di Pietro dhe Maradona

ITALI-Një histori që përfundoi sepse ajo “donte më shumë”, e cila filloi falë një feste zhvilluar në qytetin e Napolit. Po flasim për dashurinë e fshehtë midis Carmen Di Pietro dhe Diego Armando Maradonës. Pas vdekjes së legjendës së futbollit disa të pathëna mbi lidhjen e tyre janë zbuluar. Ish-prezantuesja ka pranuar në “Grand Hotel” se pasioni me ish-futbollistin lulëzoi më 1991, kur ai ishte ende i martuar me Claudia Villafane, me të cilën kishte vajzat Dalma dhe Giannina.

“Diego nuk ishte i bukur, por ai kishte të gjitha ato kaçurrela të errëta, një buzëqeshje magjepsëse dhe një trup muskulor që e bënin atë shumë seksi”, tha Di Pietro, duke theksuar se si ai ishte ai që “bëri hapin e parë”. Natën e festës, “para se të largohej, ai më afroi dhe më pyeti nëse doja ta shihja përsëri në një vend më pak të mbushur me njerëz”. Unë i thashë po dhe kështu caktuam një takim për ditën tjetër, në një hotel pranë stacionit. Kështu filloi një ndërlidhje sekrete, që zgjati rreth një vit e gjysmë.”

Pasioni mes të dyve përshkruhet si mbizotërues, madje Maradona është larguar nga qendra e grumbullimit me skuadrën vetëm për ta parë atë.

“Diego dhe unë takoheshim 4-5 herë në muaj, zakonisht pasdite. Por më e mira ishte kur kalonim natën së bashku. Përqafoheshim duke parë qiellin nga tarraca e hotelit si dy adoleshentë. Diego ishte i tillë. Ai do të kishte shpikur gjithçka për të më parë. Unë do të rrezikoja gjithçka për ty, më thoshte”-tregon ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Takimet u organizuan falë një miku të shoëgirl-it që veproi si një “ndërmjetës” për të komunikuar kohën e takimeve. Askush, zbulon Carmen Di Pietro, nuk kishte vënë re asgjë, aq sa nuk ka fotografi të historisë së tyre sekrete. “Të vetmit që e dinin ishin punonjësit e hoteleve ku shkonim dhe jam i sigurt që Diego dinte të garantonte heshtjen e tyre – thotë ajo – Unë, nga ana ime, nuk kisha interes të thërrisja fotografë. Unë isha aq i trullosur nga Maradona sa më mjaftonte ta kisha në krahë. Sepse privatisht ai ishte pothuajse më i mirë se në fushë “.

Historia e dashurisë, megjithatë, përfundoi në një moment të caktuar. Dhe jo me urdhër të kampionit. “Në një moment doja më shumë. Isha e lodhur që duhej të fshihesha, doja ta jetoja dashurinë tonë në dritën e diellit ”.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment