Sport

Capello: “Vetëm Mourinho nuk mjafton për ta bërë Romën të fortë”

Ish-trajneri i verdhekuqve, bën një apel për drejtuesit e klubit, që të forcojnë edhe skuadrën
Featured image of article: Capello: “Vetëm Mourinho nuk mjafton për ta bërë Romën të fortë”
Përditësuar:

ITALI – Ekipi nga kryeqyteti italian, Roma njoftoi sot, se Jose Mourinho do ta marrë drejtimin e verdhekuqve nga fillimi i edicionit të ardhshëm, deri në vitin 2024.

Ish-trajneri Fabio Capello, i cili e shpalli Romën kampione të Italisë më 2000-01, si fitoi dhe Supercoppa më 2001-02, është shprehur se drejtuesit e klubit roman duhet të ndërtojnë një skuadër më të fortë për të garuar me më të mirët.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk është e mjaftueshme për të nënshkruar me një trajner të shkëlqyeshëm për të fituar. Ju gjithashtu keni nevojë për lojtarë. Ai është një trajner shumë prestigjioz dhe me përvojë. Dhe mbi të gjitha, ai është një trajner që e njeh mirë Italinë,”- ka deklaruar Capello për “La Presse”.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment