Politike

Takimi me Gjiknurin zyrtarët e opozitës: Nuk kemi ndryshuar qëndrim, u miratuan kërkesat tona (VD)

Në një deklaratë për mediat ata thanë se sot është diskutuar për miratimin e me konsensus të reformës dhe me pjesëmarrjen e ndërkombëtarëve.
Featured image of article: Takimi me Gjiknurin zyrtarët e opozitës: Nuk kemi ndryshuar qëndrim, u miratuan kërkesat tona (VD)

TIRANË- Dy zyrtarët e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili kanë folur pas takimit me bashkë-kryetarët e Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdarit dhe Damian Gjiknurit. Në një deklaratë për mediat ata thanë se sot është diskutuar për miratimin e me konsensus të reformës dhe me pjesëmarrjen e ndërkombëtarëve.

 

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bylykbashi: Një kërkesë e kahershme e opozitës, ku dokument siguron atë që ne kërkojmë prej kohësh. Me këtë mekanizëm do të kemi edhe ndërkombëtarët që konsensuo jonë ëështë në përputhje me ta. Për të arritur atë do të insitu… një forum që do të mandatojë punën për të kryer gjithë këtë reformë.

Vasili: Është hedhur një hap me një element të rëndësishëm për bundestagun gjerman dhe që e shëndosh një proces shumë të sëmurë për të ndërtuar një sistem kons…naliteti. Baza e parimeve, është parimore dhe krijon mundësinë që aktorë dhe faktorë të shprehen dhe të realizohet gjithëpërfshirja. Besoj që në këtë moment është hedhur një hap në këtë drejtim që do të ishte një mundësi për të ecur para për të cliruar vendin nga damka e zgjedhjeve.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment