Showbiz

Buzë humnerës hipur mbi kalë, Sokol Balla udhëton mes greminave drejt “Malit me 7 Ngjyra” (FOTO+ VD)

Sokol Balla nis një aventurë të re me destinacion Perunë.
Featured image of article: Buzë humnerës hipur mbi kalë, Sokol Balla udhëton mes greminave drejt “Malit me 7 Ngjyra” (FOTO+ VD) Gazetari, Sokol Balla.

Sokol Balla ka nisur një tjetër aventurë! Pas pushimeve në Rio De Janiero ai ka nisur një tjetër udhëtim në Amerikën Latine. Ai ka udhëtuar drejt Perusë, për të vizutuar malin e famshëm me ngjyra.

Pak kohë më parë në Peru ishte dhe gazetari i njohur Blendi Fevziu, i cili zgjodhi të vizitonte Maçu Piçu-n. Por, ndryshe nga Fevziu, Sokol Balla ka zgjedhur një tjetër pikë turistike, “Malin me 7 Ngjyra”, një mrekulli të natyrës.

I veshur me xhup dhe kapuç, hipur mbi kalë, Sokol Balla ka rrëfyer gjithë udhëtimin e tij të vështirë por edhe të bukur. Mes greminave me makinë, e me pas udhëtimi me kalë, në temperaturat minus, gazetari ja doli të shkonte në destinacionin e zgjedhur.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Video e publikuar nga Sokol Balla:

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment