Politike

Buxheti 2021, ministrja Denaj: Kemi më shumë se 1 skenar, i qëndroj shumë fort terminologjisë së emergjencës

Anila Denaj tha se një pjesë e buxhetit të vitit 2021 është vendosur në funksion të sistemit shëndetësor dhe investimeve të papërfunduara.
Featured image of article: Buxheti 2021, ministrja Denaj: Kemi më shumë se 1 skenar, i qëndroj shumë fort terminologjisë së emergjencës Anila Denaj

TIRANË– Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë Anila Denaj ka folur lidhur me buxhetin e vitit 2021 për Shqipërinë.

E ftuar në emisionin “Open”, ajo tha se një pjesë e buxhetit të vitit 2021 është vendosur në funksion të sistemit shëndetësor dhe investimeve të papërfunduara.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Skenarët negativë që përgatitëm në aktin e parë dhe të dytë normative. Kam më shumë se një skenar. Unë i qëndroj shumë fort terminologjisë së emergjencës, sepse menjëherë kalon në një sistem tjetër, ato të PPP, ngrihen, kemi ulur 4.5 miliardë lekë nga PPP-të. Një pjesë e buxhetit Ka shkuar për rindërtimin dhe për të përfunduar punë që kanë mbetur përgjysmë. Mund të jetë një situatë që nuk ka të bëjë me mbyllje ekonomike”, tha Denaj.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment