Politike

Bushati, Xhafaj e Lleshaj në listat e PS?/ Rama: S’jam këtu t’ju bëj juve lajmet, emrat do të vihen për rezultatet e tyre, kryesia do të bëjë miratimin

VIDEO
Rama tha se listat do të hartohen nga drejtuesit e qarqeve dhe do të miratohen nga kryesia
Featured image of article: Bushati, Xhafaj e Lleshaj në listat e PS?/ Rama: S’jam këtu t’ju bëj juve lajmet, emrat do të vihen për rezultatet e tyre, kryesia do të bëjë miratimin Edi Rama

TIRANE- Kryeministri Edi Rama nuk ka përjashtuar mundësinë që Ditmir Bushati, Sandër Lleshaj apo Fatmir Xhafaj të lihen jashtë listave të Partisë Socialiste. Rama tha se listat do të hartohen nga drejtuesit e qarqeve dhe do të miratohen nga kryesia, ndërsa shtoi se kriteri kryesor është rezultati që mund të sigurohet për partinë.


“Nuk jam këtu për të bërë lajmet tuaja. S’është asnjëri i ndryshëm nga tjetri, të gjithë janë në trupën ku do të bëhet seleksionimi. Drejtuesit e qarqeve kanë përgjegjësinë të propozojnë skuadrën e çdo qarku dhe këtë do e miratojë kryesia e PS. Pres propozimet e çdo qarku dhe duhen bërë në funksion të rezultatit dhe në kryesi do të bëhet miratimi.”-tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Rama: Shumë shpejt nisim vaksinimin masiv, jemi shumë afër, na mungon vetëm vula për 360 mijë doza AstraZeneca! Rrisim pagën minimale dhe dyfishojmë ndihmën ekonomike (SQARIMET)

(F.g/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment