Politike

Bushati si në gjemba! Rama ‘vë gishtin’ tek ata që i kanë nxirë faqen, ish-ministri rrotullohet nga sikleti

VIDEO
Ndërkohë që kryeministri fliste, ajo që binte në sy, ishte se ish-ministri Ditmir Bushati qëndronte ‘si në gjemba’, pas këtyre thumbave të Ramës.
Featured image of article: Bushati si në gjemba! Rama ‘vë gishtin’ tek ata që i kanë nxirë faqen, ish-ministri rrotullohet nga sikleti Edi Rama dhe Ditmir Bushati

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka thumbuar ish-ministrin Ditmir Bushati teksa fliste para socialistëve ditën e sotme. Në momentin që kryeministri tregonte synimin e katër vjeçarit të ardhshëm pas fitores së mandatit të tretë, vuri theksin tek ata që ‘i kanë nxirë faqen’.

Ndërkohë që kryeministri fliste, ajo që binte në sy, ishte se ish-ministri Ditmir Bushati qëndronte ‘si në gjemba’, pas këtyre thumbave të Ramës.

Pa u lodhur dhe pa e humbur dhe që askush këtu me apo pa vetëdijë të mos mpengojë, por vetëm të kontribuojë që administrata të veprojë sipas interesave politike. dhe që…fytyra jonë të mos njolloset nga ata që përfitojnë nga këto kriza politike dhe që shohin vetëm xhepin e tyre,”- tha Rama ndërsa Bushati rrotullohej.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rama mbledh ekipin e Partisë Socialiste: PD të na bashkohet për zgjedhjen e Presidentit…kush nuk na e ka zbardhur faqen, do largohet. Do riciklojmë administratën

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment