Politike

Bushati shpërthen kundër qeverisë: E kanë bërë m*tin mullar dhe shpikin armiq

Analisti tha deklarata e ambasadores nuk qëndron dhe se qeveria kërkon një armik që të thotë se janë të tjerë se nuk duan reformën.
Featured image of article: Bushati shpërthen kundër qeverisë: E kanë bërë m*tin mullar dhe shpikin armiq Andi Bushati, analist

TIRANË- Analisti Andi Bushati është treguar i ashpër me ambasadoren e SHBA në Tiranë, e cila tha se po kërkohet që të vritet Reforma në Drejtësi. I ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” në Top Channel, analisti tha deklarata e ambasadores nuk qëndron dhe se qeveria kërkon një armik që të thotë se janë të tjerë se nuk duan reformën.

Më tej ai shpërtheu kundër qeverisë duke thënë se e kanë bërë m*tin mullar dhe prandaj u duhet një armik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këta kërkojnë një arkim kanë që në nisje të Reformës në Drejtësi që kërkojnë një arkim. Deri në vitin 2017 kam qenë dhe unë viktimë e propagandës që PD e LSI nuk donin reformën, por tani që ato kanë dalë jashtë sistemit mendoj se nuk kanë asgjë. Tani qeveria ka mbetur vetëm dhe i duhet një armik more vëlla. E kanë bërë m*tin mullar dhe duan një armik”, u shpreh Bushati.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment