Politike

Bushati prezanton kandidatët në Shkodër: Do doja të kishim kundërshtar, por s’është zgjedhja jonë

Në këto dy bashki është bërë dhe prezantimi i këshilltarëve bashkiak, për të ciluar u kërkua vota për zgjedhjet e 30 qershorit.

SHKODËR- Deputeti, Ditmir Bushati që është dhe i deleguari i PS për qarkun e Shkodrës ka prezantuar sot kandidatët e kësaj force politike në këtë qark. Nga Shkodra krah kandidatit Valdrin Pjetri, Bushati tha se do donte që të kishte kundërshtar në garë, por do vijojnë të vetëm pasi nuk është zgjedhja e tyre.

Po sot Bushati ka qenë dhe në bashkinë Vau i Dejës, ku ka prezantuar dhe kandidatin tjetër Mark Babanin. Në këto dy bashki është bërë dhe prezantimi i këshilltarëve bashkiak, për të ciluar u kërkua vota për zgjedhjet e 30 qershorit.

Aktualisht këto bashki drjetohen nga Partia Demokratike dhe Partia Socialiste kërkon që të jetë ajo qeverisësja e për katër vitet e ardhshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Partia Socialiste prezantimin e kandidatëve për bashkitë e bëri ditën e shtunë, pas mbledhjes së Kryesisë, por disa prej emrave kishin marrë një konfirmim dhe më herët, gjatë turit “Bashkia që duam”.

(A.B. Dosja.al)

 • 10:42

  Pas prezantimit të kandidatëve, PS publikon dhe listat e këshilltarëve

  Pas prezantimit të kandidatëve për kryetar bashkie, Partia Socialiste ka prezantuar dhe listën me emrat për këshillat bashkiak në Vaun e Dejës dhe në Shkodër.

  Dosja.al ka siguruar listën me emrat që kërkojnë të jenë pjesë e këshillit bashkiak në këto dy njësi adminsitrative. 

  Siç shihet dhe nga lista në dy bashkitë numri i mashkujve dhe femrave është në një balancë. 

  Lista e kandidatëve për këshill bashkiak për Vaun e Dejës:

  1.Kristian Luigj Shkreli

  2.Franga Gjergj Kola

  3.Marte Preng Ftoni

  4.Simon Ded Dodaj

  5.Bujar Ruzhdi Shimaj

  6.Rita Pal Preçi

  7.Sulejman Ali Hasmegaj

  8.Davida Zef Huba

  9.Mark Lazer Bisha

  10.Sanije Reshit Salja

  11.Ardian Qamil Çelepija

  12.Florida Rrok Ndoja

  13.Sabah Ferid Ymeri

  14.Loshe Zef Geraj

  15.Angjelin Prek Ndrekaj

  16.Valbona Fran Lluka

  17.Zef Gjok Kola

  18.Brunilda Frano Kovaçaj

  19.Frano Ded Ndoja

  20.Paskualina Zef Preçi

  21.Ardit ismail Garupi

  22.Lestin Viktor Ndoja

  23.Eduard Viktor Paloka

  24.Mirela Gjon Lala

  25.Viktor Gjon Ranzi

  26.Vera Kol Preku

  27.Gani Bahri Zagani

  28.Manjola Zek Ndoci

  29.Gjon Jak Pleshaj

  30.Rita Ndue Lazri

  31.Elvis Ndoc Preçi

  32.Bukurije Xhafer Kaziu

  33.Ruzhdi Shaban Kapidanja

  34.Drita Pashuk Ranzi

  35.Viktor Mark Bujari

  36.Marije Gjergj Lleshi

  37.Frano Ndoj Dajani

  38.Xhulja Ndoc Jeraj

  39.Gjergj Jak Vasija

  40.Shpresa Idriz Topalli

  41.Agim Zeqo Zalej

  42.Zamira Ndue Shkreli

  43.Anton Pjeter Dodani

  44.Nik Tome Shpati

  45.Dylaver Can Moriqi

  46.Lorenc Pjeter Ndoja

Shto Koment