Politike

Burgjet/ Lefter Maliqi kërkon interpelancë me Eltilda Gjonajn

 • https://dosja.al/thirri-interpelance-urgjente-mazhoranca-nuk-ia-var-ralf-gjonit-kerkon-ndihmen-e-rucit/
 • “Mbyllja mikrofonin”, sherr me Ralf Gjonit dhe Ruçit në parlament, kreu i kuvendit bën premtimin
 • Deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar interpelancë me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonajn për situatën e burgjeve në vend.
  Featured image of article: Burgjet/ Lefter Maliqi kërkon interpelancë me Eltilda Gjonajn

  Tiranë- Deputeti Lefter Maliqi ka kërkuar interpelancë me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonajn. Këtë interpelancë ai e kërkon për gjendjen e burgjeve dhe i ka bërë një kërkesë kuvendit.

  Theksojmë se më herët, Lefter Maliqi ka mbajtur postin e zv/drejtorit të Burgjeve.

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Një ditë më parë në kuvend u zhvillua interpelanca me ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj për grabitjen në Rinas.  Kjo interpelancë u kërkuar nga deputeti i ri Ralf Gjoni.

  J.V/Dosja.al

  Shto Koment