Aktualitet

Bum infeksionesh në shkolla/ Preken nga Covid-19 dy edukatore në Berat, 3 mësuese në Skrapar dhe 1 në Poliçan

VIDEO
Gjithashtu bëhet e ditur se janë sëmundja vdekjeprurëse edhe 3 mësues në një shkollë 9-vjeçare dhe një polic në komisariatin e policise Skrapar.
Featured image of article: Bum infeksionesh në shkolla/ Preken nga Covid-19 dy edukatore në Berat, 3 mësuese në Skrapar dhe 1 në Poliçan

SHQIPËRI– Numri i të infektuarve në shkolla po rritet ndjeshëm. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se së fundmi në Berat kanë rezultuar me koronavirus 2 edukatore në çerdhen “Donika Kastrioti”. Po ashtu bëhet e ditur se ka rezultuar pozitive edhe një mësuese në fshatin Vodicë të Poliçanit.

Gjithashtu bëhet e ditur se nga sëmundja vdekjeprurëse edhe 3 mësues në një shkollë 9-vjeçare dhe një polic në komisariatin e policisë Skrapar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë në Kuçovë së fundmi është infektuar edhe një punonjëse e bashkisë. Në Shqipëri ditën e sotme kanë humbur jetën 5 persona dhe janë infektuar 182 të tjerë.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment