Sport

Buffon largohet nga PSG: Refuzova rinovimin e kontratës, do provojë aventura të reja

Portieri italian dhe klubi parizien janë ndarë mes tyre pasi gardiani nuk ka pranuar të rinovojë kontratën. Një vendim i marrë pas një takimi në zyrat qendrore të PSG.
Featured image of article: Buffon largohet nga PSG: Refuzova rinovimin e kontratës, do provojë aventura të reja Gianluigi Buffon

FRANCË- Portieri veteran Gianluigi Buffon, ka mbyllur aventurën e tij me kampionët e Francës. Në një reagim në mediat socialse Buffon shprehet se ai do të largohet nga Paris Saint German.  

Portieri italian dhe klubi parizien janë ndarë mes tyre pasi gardiani nuk ka pranuar të rinovojë kontratën. Një vendim i marrë pas një takimi në zyrat qendrore të PSG.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Klubi më propozoi rinovimin e kontratës, por nuk e ndjeva ta pranoj, i shtyrë nga dëshira për të provuar aventura të tjera dhe sfida profesionale. 12 muaj më parë erdha plot entuziasëm, i mirëpritur nga tifozët. Më keni prekur shumë, ju falënderoj me gjithë zemër,” shkruan Bufon.

Po dhe pse ai u largua nga PSG, duket se nuk do ta mbyllë karrierën sepse kërkon aventura të tjera deri në varjen e këpucëve në gozhdë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment