Bota

Britania pëson valën e dytë të koronavirusit, rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 34 qytetarë ndërsa  të infektuar janë konfirmuar 6,874 raste të reja.
Featured image of article: Britania pëson valën e dytë të koronavirusit, rekord rastesh të reja në 24 orët e fundit Teste kundër COVID-19

BRITANI E MADHE- Anglia duket se nuk po gjen qetësi nga Covid-19 dhe duket se po përjeton valën e dytë të virusit.   Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 34 qytetarë ndërsa  të infektuar janë konfirmuar 6,874 raste të reja.

Sipas autoriteteve shëndetësorë është e vështirë të thuhet nëse këto janë raste nga vala e dytë e të infektuarve por duhet që qytetarët të përdorin maskë dhe të mbajnë distancimin social në mënyrë që të pakësohen rastet

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa rastet totale me Covid-19 në Britaninë e Madhe janë 423,236. Ndërkohë që viktimat kanë shkuar në total 41,936.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment