Bota

Britania hap kufijtë, karantinë 14 ditë për  të gjithë ata që do të futen brenda vendit

Mirëpo mediat vendase bëjnë me dije se të gjithë ata që do tëfutne brenda vendit do të futen në karantinë për një periudhë 14- ditore.
Featured image of article: Britania hap kufijtë, karantinë 14 ditë për  të gjithë ata që do të futen brenda vendit

BRITANI– Edhe Bitania e Madhe po bëhet gati që të hapkufijtë për herë të parë pas pandemisë së koronavirusit. Mirëpo mediat vendase bëjnë me dije se të gjithë ata që do tëfutne brenda vendit do të futen në karantinë për një periudhë 14- ditore.

Kjo jo vetëm për të huajt por edhe për britanikët që kanë qenë jashtë dhe dëshirojnë që të kthehen në Britan.  Kjo vjen për të parandaluar pandeminë e koronavirusit pasi në vend deri më tani kanë humbur jetën 36 124 dhe janë regjistruar më shumë se252 mijë raste me koronavirus.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:telegraph.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment