AktualitetBota

BRITANI/ Kapet 25-vjeçari shqiptar, punonte në një fermë kanabisi për të shlyer borxhet (EMRI)

Shqiptari Elson Balla është arrestuar duke punuar brenda një fermë kanabisi Stockton. Gjykatësi Timothy Stead e burgosi ​25 vjeçarin për dhjetë muaj dhe urdhëroi që të gjitha drogat dhe pajisjet të kapeshin dhe shkatërroheshin.
Featured image of article: BRITANI/ Kapet 25-vjeçari shqiptar, punonte në një fermë kanabisi për të shlyer borxhet (EMRI) ferme kanabisi

BRITANI– Një emigrant shqiptar ilegal që punoi në një fermë kanabisi në një përpjekje të dëshpëruar për të shlyer borxhin ndaj njerëzve që e futën atë në vend është burgosur. Mediat e huaja raportojn se shqiptari është Elson Balla i cili u arrestua duke punuar brenda fermës kanabisi në Stockton.

Policia e Cleveland bëri një kontroll në pronë dhe rimori pothuajse 100 bimë nga ‘krijimi profesional’, dëgjoi Gjykata e Teesside Crown. Nigel Soppitt, duke ndjekur penalisht, tha se vlera e ‘kanabisit skunk’ do të kishte qenë në rajonin e 78,000 £ nëse shitej në rrugë.

Z. Soppitt tha: “I pandehuri ishte vetëm në adresë dhe vlen të përmendet se çelësat ishin në derën e përparme dhe të pasme, që do të thoshte se i pandehuri mund të vinte e të shkonte siç dëshironte ai.”

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjykatësi Timothy Stead e burgosi ​​Balla për dhjetë muaj dhe urdhëroi që të gjitha drogat dhe pajisjet të kapeshin dhe shkatërroheshin.

“Ju morët pjesë si kopshtar në një shtëpi të gjerë për kultivimin e kanabisit, kjo mund të kishte prodhuar rreth 5 kg kanabis. Unë ju jap kredi të plotë sepse ju u deklaruat fajtor në rastin e parë të arsyeshëm dhe për këtë arsye ju jap një dënim dhjetë muaj,”- tha ai.

(f.i/dosja.al)

Shto Koment