Bota

Covid-19 në Britani/ Gjatë 24 orëve kanë vdekur 338 persona dhe janë regjistruar 2, 615 raste të reja 

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 338 viktima, duke e çuar në 36.042 numrin total të jetëve të humbura. Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 615 rastet e reja, dhe numri total i të prekurve në vend ka shkuar në 250.908.
Featured image of article: Covid-19 në Britani/ Gjatë 24 orëve kanë vdekur 338 persona dhe janë regjistruar 2, 615 raste të reja  Foto ilustruese

BRITANI– Janë publikuar shifrat e fundit përsa i përket infektimeve nga koronavirusi në Mbretërinë e Bashkuar.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 338 viktima, duke e çuar në 36.042 numrin total të jetëve të humbura. Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 615 rastet e reja, dhe numri total i të prekurve në vend ka shkuar në 250.908.

Deri më tani Britani nuk ka raportuar se sa është numri i persona që është shëëruar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

milionë të shëruar, që prej fillimit të shpërthimit. Por Numri i saktë i të infektuarve besohet se është më i lartë për shkak të ndryshimit të testimeve brenda shteteve, vonesave dhe mosraportimit.

Burimi: Worldmeters

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment