Diaspora

Avokatja shqiptare Brikena Muharremi nominohet për çmim në Angli: Nder dhe privilegj

Përmes një deklarate në profilin e saj në “Facebook” ajo ka njoftuar lidhur me nominim e saj në mesin e avokateve të tjera të suksesshme në Angli.
Featured image of article: Avokatja shqiptare Brikena Muharremi nominohet për çmim në Angli: Nder dhe privilegj Brikena Muharremi

Avokatja shqiptare në Mbretërinë e Bashkuar, Brikena Muharremi, anëtare e Këshillit Koordinues të Diasporës, është nominuar për çmimin “Women in Law 2020”, një çmim i Odës së Avokatëve të Anglisë për gratë e suksesshme në fushën e drejtësisë.

Përmes një deklarate në profilin e saj në “Facebook” ajo ka njoftuar lidhur me nominim e saj në mesin e avokateve të tjera të suksesshme në Angli.

“Është nder dhe privilegj që jam nominuar për çmimin Women in Law 2020 (Gratë në Drejtësi) dhe që jam në mesin e të nominuarave tjera, avokate të suksesshme në Angli. Çmimi përkrahet nga Oda e Avokatëve të Anglisë dhe u jipet grave të cilat frymëzojnë të tjerët me të arriturat e tyre në fusha të ndryshme të drejtësisë. Çmimet do të ndahen më 2 qershor në Londër”, – ka shkruar ajo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Avokatja e njohur Muharremi, është themeluese e Shoqatës së Avokatëve Shqiptaro-Britanik në Mbretërinë e Bashkuar (BALA) dhe ushtron të drejta përfaqësimi në të gjitha gjykatat në Angli dhe Uells.

Ceremonia për ndarjen e këtyre çmimeve do të zhvillohet më 2 qershor në Londër.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment