Bota

Brenda muzeut të zbrazët të Vatikanit/ Me maska dhe doreza, nga mijëra turistë sot shihen pak vizitorë si shkak i pandemisë

Kanë rinisur vizitat e para në Muzeun e Vatikanit, por krahasuar me kohën para pandemisë, tashmë brenda ambientëve të këtij muzeu vihen re vetëm dhjetëra turistë të cilët janë të mbrojtur me maska dhe doreza.
Featured image of article: Brenda muzeut të zbrazët të Vatikanit/ Me maska dhe doreza, nga mijëra turistë sot shihen pak vizitorë si shkak i pandemisë Brenda muzeut te Vatikanit

ITALI– Ditën e sotme Muzeu i Vatikanit mirëpret  normalisht shtatë milion turistë në vit, ndërsa tashmë është e vështirë puna pas rihapjes pasi ngrumbullimi i njerëzve është e ndaluar si shkak i Covid-19.

Në pamjet e publikuara nga BBC së fundmi  shihet që brenda këtij Muzeu me dhjetëra  turistë e maska dhe masa mbrojtëse kanë vizituar të gjitha ambientet e bredshme të muzeut.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment