Aktualitet

“Bravo djema, nuk iu bindët Ramës”/ Gazetari publikon foton: Në fundjavë punonjësit e Kadastrës së Sarandës drekuan në restorantin pranë detit

FOTO
Punonjësit e Agjensisë Shtetëtore të Kadastrës në Sarandë kanë drekuar jashtë gjatë fundjavës.
Featured image of article: “Bravo djema, nuk iu bindët Ramës”/ Gazetari publikon foton: Në fundjavë punonjësit e Kadastrës së Sarandës drekuan në restorantin pranë detit Telnis Skuqi dhe punonjësit në Sarandë

Tiranë- Gazetari Telnis Skuqi ka publikuar një foto në Facebook, ku sipas tij në të shfaqen punonjësit e Agjensisë Shtetëtore të Kadastrës në Sarandë, të cilët kanë drekuar jashtë gjatë fundjavës.  Siç shihet edhe në foto punonjësit janë duke drekuar në një restorant pranë detit.

“Si do të respektohet urdhëri i kryeministrit këtë vit? Administrata e AKSH-Sarandë nuk i bindet kryeministrit. Bravo djema!”, shprehet gazetari krahas fotos.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për fundjavën që kaloi,  kryeministri Edi Rama njoftoi se aktivitetet që do lejoheshin hapur ditën e shtunën ishin farmacitë dhe dyqanet ushqimore. Sipas tij të dielën të gjithë aktivitetet do ishin mbyllur.  Mesa duket urdhit të kryeministrit nuk iu bindën as punonjësit e administratës.  Ndërkohë Dosja.al ka raportuar më herët se në jug të vendit qytetarët kanë nisur dhe plazhin.

J.V/Dosja.al

Shto Koment