Aktualitet

Brataj: Indikatorët janë në përmirësim! Thirrjet janë shtuar, kërkojnë informacion për vaksinat, njerëzit të kenë kujdes, mbani maskat

VIDEO
Ai u shpreh se janë shtuar thirrjet telefonike nga qytetarët të cilët kërkojnë informacion pas bërjes së vaksinës. 
Featured image of article: Brataj: Indikatorët janë në përmirësim! Thirrjet janë shtuar, kërkojnë informacion për vaksinat, njerëzit të kenë kujdes, mbani maskat Skënder Brataj

TIRANË– Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj tha ditën e sotme se indikatorët janë në përmirësim për sa i përket virusit. Ai u shpreh se janë shtuar thirrjet telefonike nga qytetarët të cilët kërkojnë informacion pas bërjes së vaksinës.


Brataj: Të gjithë indikatorët janë në përmirësim, janë rënë. Thirrjet janë 2 mijë nga 1 mijë e 200 që kanë qënë. Kërkojnë informacion për vaksinat. Për vizitat kemi rënë poshtë në 300. Për covidin janë vetëm 38. Javën e fundit janë shtuar disa qyteza të vogla. Dhe aty kemi bërë vizita. Nga grumbullimi i njerëzve kjo mund të jetë arsye. Do këshillonim që të kenë kujdes, me maskat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

LAJMI KRYESOR: NDRYSHOJNË MASAT! Komiteti Teknik i Ekspertëve: Karantinë e detyruar 2 javore për ata që vijnë nga Greqia e Maqedonia! Nxënësit e vitit të I dhe II rikthehen në shkolla. Fico: Vaksinimi është ngadalësuar, shkak Ramazani

(a.b)/dosja.al

Shto Koment