Aktualitet

“Braktisja” e Arta Markut nga PS, Artan Hoxha tregon prapaskenat: Kishte mbështetje ndërkombëtare, por u përlye

Sipas tij forma si u zgjodh Marku para 2 vitesh u politizua që në fillim. “Mënyra se si punoi dhe rezultatet që dha puna e saj nuk të linte zgjidhje tjetër përveç faktit që duhej një drejtues i ri”, u shpreh gazetari.
Featured image of article: “Braktisja” e Arta Markut nga PS, Artan Hoxha tregon prapaskenat: Kishte mbështetje ndërkombëtare, por u përlye Artan Hoxha, gazetar

TIRANË- Në studion e “Abc News” ishte i ftuar gazetari Artan Hoxha i cili foli për zgjedhjen e Olsian Çelës në krye të Prokurorisë së Përgjithshme. Por si fillim ai u ndal tek prokurorja në largim, Arta Marku.

Sipas tij forma si u zgjodh Marku para 2 vitesh u politizua që në fillim. “Mënyra se si punoi dhe rezultatet që dha puna e saj nuk të linte zgjidhje tjetër përveç faktit që duhej një drejtues i ri”, u shpreh gazetari.

Sipas tij Arta Marku nuk i rezistoi dot presioni dhe u përlye në të…. “Shqipëria ndodhet në një situatë jo normale në sistemin e drejtësisë, kemi korrupsion në administratë pandëshkueshmëri të personave politikë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Prokurori i Përgjithshëm duhet të administrojë trupën  e prokurorëve, ne na duhet një lider.  Gara u ngushtua me kaq pak emra , shumë emra të mirë vendosën për të mos hyrë në garë sepse nuk e përballonin dot presionin”, tha ndër të tjera Hoxha.

Prokuroi i Përgjighshëm sot ndihet i kërcënuar dhe kërkon mbrojtje, asnjë nga tre kandidatët të cilët të cilë ishin pëzgjedhur nuk është sipas Artan Hoxhës i duhur për tu vendosur Prokuror.

(Marrë nga Abcnews.al)

Shto Koment