LIVE UPDATES
LIVE UPDATES

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

•Zhvillimet e 24 orëve të fundit nga lufta Izrael-Palestinë. •Mediat vendase dhe ndërkombëtare raportojnë se, numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 15,207 që nga fillimi i konfliktit më 7 tetor. •Hamasi ka deklaruar se negociatat për shkëmbimin e të burgosurve tani kanë përfunduar dhe nuk do të rifillojnë derisa Izraeli të ndalojë sulmet.  •Ushtria izraelite po injoron thirrjet ndërkombëtare për të kursyer civilët pasi ka nisur më shumë se 400 sulme gjatë ditës së kaluar. •Hamasi gjithashtu i është kundërpërgjigjur me një breshëri raketash në Tel Aviv. •Netanyahu thotë se lufta do të vazhdojë derisa rë arrihet qëllimi. •Presidenti francez, Emmanuel Macron më herët u shpreh se Izraeli nuk do të gëzojë siguri nëse vazhdon të vrasë civilë palestinezë. 

2 artikuj për këtë temë.

2 MUAJ ME PARE

Izraeli pezulloi armëpushimin, Hamas i kundërpërgjigjet me 'breshëri' raketash në Tel Aviv

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në
Foto ilustruese

GAZA- Ushtria izraelite ka vijuar bombardimin e Rripit të Gazës, pavarësisht thirrjeve të ndërkombëtarëve për të mbrojtur civilët. Gjatë natës, ushtria izraelite tha se goditi më shumë se 400 objektiva.

Të shtunën, krahu i armatosur i Hamas, Brigadat Al-Qassam, raportoi se kishin bombarduar Tel Avivin me një breshëri raketash. Ky ishte sulmi i parë me raketa në qytet që nga 20 nëntori dhe ishte në përgjigje të sulmeve të reja izraelite në Rripin e Gazës. 

Sipas raportit të fundit të përditësuar nga autoritetet, numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 15,207 që nga fillimi i konfliktit më 7 tetor. 

Rreth 130 qendra shëndetësore janë vënë në shënjestër, ndërsa 20 spitale dhe 46 qendra mjekësore janë jashtë shërbimit. Ushtria izraelite rifilloi bombardimet në Rripin e Gazës herët të premten pasi shpalli fundin e një pauze humanitare njëjavore. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, të paktën 193 palestinezë janë vrarë dhe 652 janë plagosur që nga e premtja në sulmet ajrore izraelite. Numri zyrtar i të vdekurve në Izrael është 1200. 

 

2 MUAJ ME PARE

RAPORTI i fundit: Thellohet bilanci i viktimave në Gaza, shkon në mbi 15 mijë, 193 persona u vranë pas përfundimit të armëpushimit

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në
Gaza

GAZA- Sipas raportit të fundit të përditësuar nga autoritetet, numri i të vdekurve nga sulmet izraelite në Rripin e Gazës është rritur në 15,207 që nga fillimi i konfliktit më 7 tetor, shkruajnë mediat e huaja. 

“70% e viktimave janë fëmijë dhe gra, dhe më shumë se 40,652 persona janë lënduar. Okupimi (forcat) vazhdon të zgjerojë bombardimet e tij ndaj civilëve pas përfundimit të pauzës humanitare”, tha zyra për media.

Sipas njoftimit, që nga fillimi i konfliktit, sulmet izraelite kanë vrarë 280 personel mjekësor, ndërsa 31 të tjerë, duke përfshirë drejtorin e spitalit Al-Shifa, Mohammad Abu Salmiya, janë vënë në pranga. 

Rreth 130 qendra shëndetësore janë vënë në shënjestër, ndërsa 20 spitale dhe 46 qendra mjekësore janë jashtë shërbimit. Ushtria izraelite rifilloi bombardimet në Rripin e Gazës herët të premten pasi shpalli fundin e një pauze humanitare njëjavore. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në Gaza, të paktën 193 palestinezë janë vrarë dhe 652 janë plagosur që nga e premtja në sulmet ajrore izraelite. Numri zyrtar i të vdekurve në Izrael është 1200. 

lufta izrael-palestine

Sondazh

Poll

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

Kontrabandonin ilaçe dhe telefona, arrestohen dy persona në Tiranë, sekuestrohen 47 iPhone

I vunë flakën eskavatorit me vlerë 150 mijë euro, arrestohen 2 autorët e ngjarjes

Reshjet e shiut dhe borës në vend, policia: Moderoni shpejtësinë e mos kryeni parakalime të gabuara

Kampioni Alvin Karaqi mes lotësh: Për besë u ndjeva si Gjergj Kastrioti kur mora flamurin

'Dokumentar horror'/ Berisha publikon pamjet: Do ju paraqes terrorin që Bajrajt ushtruan më 14 maj

Krimi në Bulqizë/ Fqinji: Po hante bukë në banesë kur erdhën dy makina!

Dosja "Gjici"/ Zv.kryetari i bashkisë së Kukësit shkon në SPAK

Newsroom 11 |XAMA: LAJMI I FUNDIT FAKE QË PASHË, ISHTE PËR MUA

Newsroom 11 |XAMA: KËSHILLË QYTETARËVE- MOS LEXONI VETËM NJË BURIM

Newsroom 11 | XAMA: GAZETARËT NUK SHKRUAJNË ME EMËR, KJO S'ËSHTË ETIKE

Xama në Newsroom: Lajmet e rreme përhapin panik! Më akuzuan se kisha marrë para për një shkrim

Muka në Newsroom: Në Shqipëri ka portale gjobaxhie, u bëjnë shantazh njerëzve

Xama në Newsroom: Fake News shpërndahet më shumë në Facebook e Tik Tok! Gazetarët të shkruajnë emrin

Newsroom 11 |Kush prodhon lajme të rreme në Shqipëri

Newsroom 10 |SENJA: NE S'REAGOJMË NDAJ GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 |HAZIZAJ: 'ÇOHU ENVER', PJESË E GJUHËS SË URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ KEMI MARRËVESHJE PËR TË MBROJTUR 'VIKTIMAT'

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES KA SHKAKTUAR DHE KRIME

Newsroom 10 |GAZETARI: GJUHA E URREJTJES, PJESË E SHOQËRISË

Newsroom 10 |HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES, E FRIKSHME NË SHQIPËRI

Vidhnin në banesa duke përdorur çelësa të klonuar, vihet në pranga 1 person,nje tjeter në kërkim

Newsroom 10 |GJUHA E URREJTJES PËRDORET NGA POLITIKA, AMA TË KONTROLLOJË GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: STEREOTIPET NXISIN GJUHËN E URREJTJES

Newsroom 10 | HAZIZAJ: GJUHA E URREJTJES LUFTOHET ME EDUKIM

Newsroom 10 | Gjuha e urrejtjes në media, si dhe kush e shpërndan?

Ndryshimet në PS/ Gjiknuri: S'është fundi, por fillimi i diçkaje të re.

Inceneratorët/ S’kam dhënë asnjë kontratë pa garë, ato janë publike!

Ndihet 'i shitur' nga Rama? Gjiknuri: Nuk ndjej braktisje, kam komunikim me të prej 20 vitesh

Klosi: Kemi primare reformimin e partisë, PS synon mandatin e katërt

U shkarkua si Sekretar i Përgjithshëm, Gjiknuri: PS edhe kur fiton, refekton!

Digjet shtëpia në Shkodër, në banesë ndodhej një i moshuar, përfundon në spital

Vazhdon përplasja në PD! Basha kërkon mbledhjen e Komisionit të Etikës për të, Bardhi: Shenjë humbje

Vrasja e Jetmirës/ Autori u dënua me 28 vite burg, nëna e viktimës: Duhet dënim përjetë!

Newsroom 9 | Kallanxhi: Threads? S`besoj se do zgjasë shumë

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Mos merrni për bazë asgjë thuhet në rrjet

Newsroom 9 | Gazetarja: po ndodhin vrasje nga tik tok

Newsroom 9 | Eksperti i IT: Fake News dallohet vetëm po të jemi kritikë

Newsroom 9 | Kallanxhi: Shqiptarët besojnë gjithçka shohin në rrjet

Newsroom 9 | Eksperti i IT, Tomi Kallanxhi: Tik Tok ka "fake news" sepse s'ka censurë

Newsroom 9 | Gazetarja: Shqipëria do kohë të përshtatet me Tik Tok

Newsroom 9| Eksperti i IT: Çdo rrjet është i përkohshëm, duhet të kujdesemi për vlerat

A mund të mbyllet TikTok për Shqipërinë? Flet për Newsroom eksperi i IT

Fëmija mbyllet brenda në shtëpi, nëna e alarmuar njofton zjarrfikësit, NDËRHYRJA nga ballkoni

Newsroom/ Karabolli: Shqipëria do kohë të përshtatet me TikTok, e provuan edhe gazetarët, s’ia dolën

Newsroom 9 |Tik-Tok Kultura, platformë krijimi apo dizinformimi?

Shoqata e Biznesit: Rënia e euros po na falimenton, BSH po fsheh atë që po ndodh!

Vasili në SPAK/ Meta: Asnjë shqetësim me drejtësinë, por afera e inceneratorëve

'Jemi pro protestave'/ Takoi Berishën, Meta: Do bashkëpunojmë për sezonin e ardhshëm parlamentar

Proteste per guroren

Tragjedi në Gramsh! Mbyten në Liqenin e Banjës, polumbarët nxjerrin trupat e babait dhe 2 djemve