Bota

Bota në kohën e Koronavirusit/ Me mbi 1.2 milion të infektuar dhe 65 mijë viktima (FOTOT)

Mbi 65 mijë njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në mbarë botën dhe janë infektuar mbi 1.2 milionë të tjerë.

Ky bilanc “lufte” ka gjunjëzuar shtete që ishin të fuqishme, si Italia, SHBA, Gjermania, Britania e Franca.

Pothuajse gjysma e planetit është izoluar dhe jeta ka ndryshuar për të gjithë. Ndërkohë  bëhet më e trishtë kur shikon se  vendet me më shumë viktima si Italia, SHBA dhe Spanja, nuk kanë më vende ku të çojnë trupat e pajetë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BILD

A.C/Dosja.al

Shto Koment