Aktualitet

Boshatiset Sanatoriumi, po bëhet gati për t’u kthyer në spital Covid, ku do të shkojnë pacientët  

Mësohet se pacientët që ndodhen të shtruar tek spitali i Sanatoriumit do të transportohen drejt spitalit të Elbasanit me shërbimet e Urgjencës Kombëtare.
Featured image of article: Boshatiset Sanatoriumi, po bëhet gati për t’u kthyer në spital Covid, ku do të shkojnë pacientët  

TIRANË– Spitali “Shefqet Ndroqi” i njohur ndryshe si Sanatoriumi do të zbrazet tërësisht ditën e nesërme, pasi po përgatitur për t’u bërë një spital-Covid 2, pas Infektivit. Mësohet se pacientët që ndodhen të shtruar tek spitali i Sanatoriumit do të transportohen drejt spitalit të Elbasanit me shërbimet e Urgjencës Kombëtare.

Harta e të prekurve në Shqipëri është zgjeruar, ku epiqendra e COVID-19 është Tirana, e pas saj vjen Fieri e Korça. Ndërkohë që janë 146 të infektuar, 17 prej të cilëve janë shëruar dhe 5 viktima. Lezha, Shkodra, Vlora, Kavaja e Elbasani janë qytetet e tjera të prekurve. Gjendja e e të shtruarve në pavion është e stabilizuar deri më tani, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të qëndrojnë brenda.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(f.m/dosja.al)

Shto Koment