Politike

Borxhi publik/ Rama: Në 2013-ën kishte borxhe të fshehura, ne me FMN i nxorrëm dhe shifrat ndryshuan

VIDEO
Rama tha se situata e 2013-ës nuk ishte siç ishte deklaruar nga qeveria Berisha, e kësisoj tha ai, borxhi ishte më i lartë.
Featured image of article: Borxhi publik/ Rama: Në 2013-ën kishte borxhe të fshehura, ne me FMN i nxorrëm dhe shifrat ndryshuan Edi Rama

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka mohuar që borxhi publik gjatë qeverisjes së socialistëve të jetë rritur. Rama tha se situata e 2013-ës nuk ishte siç ishte deklaruar nga qeveria Berisha, e kësisoj tha ai, borxhi ishte më i lartë.


Pyetje: Sot publikuat një shifër për borxhin publik. Ju jeni shprehur se e keni ulur borxhin me 14 mld lekë. Por nga të dhënat në shtator borxhi ishte 63%, ndërsa sot 77.8%. 

Edi Rama: Ju i referoheni një shifre të pasaktë të 2013. Nëse do të kthehemi pas e të shohim nëse çfarë bëmë ne me FMN me borxhet e fshehura, shifra ndryshoi. Kaq e thjeshtë është kjo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lajmi kryesor: Rama: Shumë shpejt nisim vaksinimin masiv, jemi shumë afër, na mungon vetëm vula për 360 mijë doza AstraZeneca! Rrisim pagën minimale dhe dyfishojmë ndihmën ekonomike (SQARIMET)

(F.g/dosja.al)

Shto Koment