Sport

Borussia Dortmund i bën nder Bayern Munich, fiton ndaj rivalit direkt të bavarezëve dhe i dhuron titullin e 9-të rradhazi

Borussia Dortmund ka marrë një fitore dramatike 3-2 kundër Leipzig dhe i ka dhuruar matematikisht titullin kampion të nëntë radhazi Bayern Munich.
Featured image of article: Borussia Dortmund i bën nder Bayern Munich, fiton ndaj rivalit direkt të bavarezëve dhe i dhuron titullin e 9-të rradhazi Borussia Dortmund

GJERMANI-Në javën e 32-të të Bundesligës,Borussia Dortmund ka marrë një fitore dramatike 3-2 kundër Leipzig dhe i ka dhuruar matematikisht titullin kampion të nëntë radhazi Bayern Munich.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Reus ishte i pari që shënoi për verdhezinjtë, ndërkohë që eroi i ndeshjes ka qenë Jadon Sancho. Në krahun tjetër Leipzig shënoi me Klosterman dhe Dani Olmon.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment