Bota

Boris Johnson ‘nge alarmin’: Varianti Covid i Brazilit shqetësim për Britaninë e Madhe

Udhëheqësi i Mbretërisë së Bashkuar shprehu shqetësimin e tij për variantin, por nuk konfirmoi nëse do të vendoset një ndalim udhëtimi për ata që vijnë nga Brazili.
Featured image of article: Boris Johnson ‘nge alarmin’: Varianti Covid i Brazilit shqetësim për Britaninë e Madhe Boris Johnson

BRITANI– Kryeministri britanik Boriz Johnson ka ngritur shqetësimin lidhur me variantin e ri të koronavirusit në Brazil.

Shfaqja e një varianti të ri Covid në Brazil është një shqetësim  por qeveria po ndërmerr hapa për të parandaluar hyrjen e saj në Britani”,tha Boris Johnson gjatë seancës së sotme parlamentare..

Udhëheqësi i Mbretërisë së Bashkuar shprehu shqetësimin e tij për variantin, por nuk konfirmoi nëse do të vendoset një ndalim udhëtimi për ata që vijnë nga Brazili.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ne tashmë kemi masa të ashpra për të mbrojtur këtë vend nga infeksionet e reja që vijnë nga jashtë dhe ne po ndërmarrim hapa për ta bërë atë në lidhje me variantin Brazilian“, tha Johnson.

Kryeministri gjithashtu tha se hapja e shkollave do të baret nëse  vaksina funksionon kundër varianteve braziliane dhe të Afrikës së Jugut.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment