Showbiz

“Blloku nuk është bordello”/ Gazetarja Dasara Karaiskaj del pro hapjes së shtëpive publike: Duhet të hapen në vend!

Dasara Karaiskaj ka dalë sërish pro legalizimit të prostitucioni duke u shprehur se shtëpitë publike duhen hapur në vend ashtu si në shtetin Gjerman.
Featured image of article: “Blloku nuk është bordello”/ Gazetarja Dasara Karaiskaj del pro hapjes së shtëpive publike: Duhet të hapen në vend! Dasara
Përditësuar:

TIRANE-  Gazetarja Dasara Karaiskaj teksa ka qënë e ftuar në emisionin ‘Mes Yjesh’ u  shpreh se shtëpitë publike duhen hapur.

Dasara u shpreh se këtë gjë e ka pohuar dhe më parë madje gjatë bisedës me gazetarin tregoi një histori që i ka ndodhur në shtetin gjerman. Atje gazetarja tregoi se njerëzit nuk e kishin aspak problem të qëndronin dhe jetonin afër këtyre shtëpive publike.

Më tej ajo tha se ‘e ka marrë fjala uratën’ duke nënkuptuar se ligji është duke u diskutuar në vend.

Pjese nga intervista:

Gazetari: Në këtë vend duhet të hapen urgjentisht shtëpitë publike!

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dasara Karaiskaj: Po, e kam thënë dhe më para këtë gjë. Më ka bërë përshtypje në vitin 2005, isha në Gjermani tek një miku im me të fejuarën e vetë, kishin shtëpinë në një ndërtesë ku banonin familjarë por kishte edhe shtëpi publike! Njerëzit atje i kanë të qarta gjërat, në qoftë se edhe ne do t’i kemi të qarta gjërat këtu, bordello është bordello dhe blloku nuk është bordello, atëherë po, ka nevojë që të hapen!

MINUTA: 07:00

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment