Aktualitet

“Boom” infektimesh/ Preket nga COVID-19 mjekja në Berat, mbyllet edhe Agjencia e Sigurimeve Shoqërore në Kavajë

Mësohet se është infektuar një mjeke në Berat. Po kështu, është mbyllur edhe Agjencia e Sigurimeve Shoqërore në Kavajë.
Featured image of article: “Boom” infektimesh/ Preket nga COVID-19 mjekja në Berat, mbyllet edhe Agjencia e Sigurimeve Shoqërore në Kavajë Spitali i Beratit

SHQIPËRI- “Boom” infektimesh në institucionet e vendit. Burime për Dosja.al bëjnë me dije se ka rezultuar e infektuar një mjeke në spitalin rajonal të Beratit. Mjekja e Repartit të Alergologjisë, prej disa ditësh kishte shfaqur shenja të infektimit dhe ishte në pritje të përgjigjes së tamponit. Ditën e sotme, ajo rezultoi pozitive. Po kështu, një drejtor në Bashkisë së Elbasanit është prekur nga COVID-19.

Ndërkohë, është mbyllur Agjencia e Sigurime Shoqërore në Kavajë, pasi kanë rezultuar 6 punonjës të infektuar dhe disa inspektorë që merren me sektorin e bujqësisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sakaq, në Shqipëri rëndohet çdo ditë bilanci i COVID-19. Ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë njoftoi se gjatë orëve të fundit kanë humbur jetën 3 pacientë të tjerë dhe janë konfirmuar 141 raste të reja. Ndërsa sot ka humbur jetën një mësues nga Mirdita në spitalin Infektiv, i cili prej 10 ditësh ndodhet në intubim. Një 29-vjeçar u hodh sot nga kati i tretë i spitalit “Shefqet Ndroqi”.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment