Politike

“Bonjour”, kush e shqetësoi Ramën teksa po fliste në telefon me qytetarët

VIDEO
Por gjatë bisedave me qytetarët Ramës i ka ardhur një telefonatë urgjente.
Featured image of article: “Bonjour”, kush e shqetësoi Ramën teksa po fliste në telefon me qytetarët

TIRANË- Kryeministri Edi Rama një ditë pasi publikoi platformën e re që qytetarët mund ta kontaktonin për problemet që kanë gjatë periudhës së situatës me COVID-19. Por gjatë bisedave me qytetarët Ramës i ka ardhur një telefonatë urgjente.

Pasi mbylli telefonatën me qytetaren Rama u dëgjua të fliste frëngjisht. Më pas video që thuhet se është lajm, kapërceu dhe kreu i qeverisë kishte mbaruar telefonatën në gjuhën frënge, dhe nisi sërish të dëgjonte hallin e qytetarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Teksa fliste me banoren nga Kruja, Rama tha se foli me Presidenten e KE, Usula von der Leyen, ndaj dhe i mbylli telefonatën zonjës.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment