Aktualitet

Manifestimi i Metës/ Boksieri: Shqiponjat të kthehen në fole, të mbrojmë demokracinë (VD)

Demaj tha se sot është një betejë për Kushtetutën dhe për demokracinë.
Featured image of article: Manifestimi i Metës/ Boksieri: Shqiponjat të kthehen në fole, të mbrojmë demokracinë (VD) Boksieri

TIRANË- Boksieri Kristian Demaj, 11 herë kampion bote ka marrë pjesë në manifestimin e Presidentit. Demaj tha se sot është një betejë për Kushtetutën dhe për demokracinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të dashur miq jam i lumtur që jam sot këtu përpara jush. Vi këtu pasi kam fituar titullin ndërkombëtar. Zemra ime është vetëm kuqezi. Zemra ime rreth për këtë vend. Nuk duhet të lemë vendin që të shpopullohet. Shqiponjat duhet të kthehen dhe të jetojnë në shtëpinë e tyre. Beteja për Kushtetutën është për të gjithë ne. Të mbrojmë Kushtetutën dhe demokracinë”, tha boksieri.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment