Sport

BOKS/ Jorge Masvidal refuzon McGregor: Do ndeshem përsëri me Usman

Boksieri i njohur humbi me një vendim unanim nga gjyqtari mbi Usman në "Fight Island" në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe.
Featured image of article: BOKS/ Jorge Masvidal refuzon McGregor: Do ndeshem përsëri me Usman Jorge Masvidal

Jogre Masvidal pas humbjes së shënuar me Kamaru Usman kërkon që të ndeshet sërish me të. Boksieri i njohur humbi me një vendim unanim nga gjyqtari mbi Usman në “Fight Island” në Abu Dhabi, Emiratet e Bashkuara Arabe.

Në një intervistë për Masvidal Ariel Helwani të ESPN ai tha se dov të luftojë përsëri në ring. “Unë dua atë rrip të mallkuar dhe unë jam kokëfortë. Dhe unë e di se unë jam më i mirë se Usman, dhe dua ta provoj atë. Dua të luftoj përsëri. Unë nuk do të marr asgjë prej tij; ai fitoi të parën. Le ta bëjmë përsëri“, u shpreh ai

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Masvidal në intervistë foli edhe ndeshjen me McGregor ku tha se ai duhet të presë. “Ju mund të më thoni që McGregor do të bënte pagesën më të madhe në histori, apo jo, dhe unë do të paguam përgjithmonë. Por jo çdo gjë ka të bëjë me paratë“, përfundoi boksieri.

(I.A. Dosja.al)

Shto Koment