Sport

Bodybuilderi kosovar gjakoset nga tre persona

Flamur Grabovci ka bërë me dije, se tre persona e kanë sulmuar atë. Sipas tij, këta persona janë "shumë të njohur"
Featured image of article: Bodybuilderi kosovar gjakoset nga tre persona
Përditësuar:

KOSOVE – Ndodh që edhe njerëzit e “fortë” të goditen, por kur ndodh jashtë sportit është e turpshme. Një rast i tillë është ai i bodybuilderi nga Kosova, Flamur Grabovci i cili është rrahur në punën e tij nga tre persona.

Në rrjetin social “Facebook”, Grabovci ka bërë me dije se tre persona e kanë sulmuar atë. Sipas tij, këta persona janë “shumë të njohur”. Grabovci ka njoftuar se gjendja e tij është e mirë, por që e quan të papranueshëm sulmin.

Postimi i plotë i Grabovcit në llogarinëe t ij në Facebook
“Pas sulmit qe pata ne vendin e punes nga tre persona shum te njofshëm qe me
sulmuan per “tekat e tyre”morra shum mesazha nga ju dashamir, per te kuptur per shendetin tim.
Jam shendosh e mire,kaloj gjithqka edhe pse me selmuan 3 persona nga 100kg,vetem me preteksin qe te me gjunjezojnë dhe te behen shembull per forcen e tyre dhe te ja kan frigken sa me shum njerez te tjer ata kete per mes meje nuk e arriten dhe nuk do te arrin kurr .
Mua me gjunjezon vetem Alluhu dhe ati i perkulem .Kurse e ju qe me sulmuat kurr pa
nal e patë edhe vete qe as njeher nuk mundet te me perkulni te pa bese .
Un ju them juve publikish qe kurr hallall nuk do te j’au bej,me selmuan ne vendin e punes aty ku e siguroj ushqimin e femijeve te mi,por ate qe e deshtet mbas gjith atij sulmi ndaj nje sportisti, qe e perfaqeson Vendin e vet dhe qytetin e vet ju nuk mundi te beni deme ma shum sa qe u mundut te bei se un jam ne pune e ne dhenkemb prej ores 7:00 te mengjesit e deri ora 10:00 dhe Zoti dashti qe mision e tyre mos te ju shkoj deri ne fund.
Kamerat jane ne vendin e ngjarjes,shpresoj qe te poblikohen sa me shpejt qe te shohin gjith njerezit qysh sulmohet nje sportist ne vendin e punes,aty ku pregaditet per te brojtur ngjyrat e vendit dhe ku sigurohet buka e familjes pa kurqfar preteksti me skenar nenqmimi dhe njollosje tinxare, mbas shpines dhe ku prehet besa .
Rasti eshte ne dore te policis dhe kam besim tek ky institucion . Kam sshprese edhe ne Kryetarin e qytetit tim ne reagimin e tij qe te jam shembull qysh duhet te mbrohet njeri ne vendin e punes .
Sote mu nderpre puna , dhe kerkoj falje gjith juve klientave qe ju lash duke pritur per te filluar punen. sonte mu nderpre pregadtija e garave .

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment