Virale

‘Bluzat e bardha’ luftojë me koronavirusin/ GJESTI prekës i të moshuarve në Gjirokastër, mblidhen bashkë në një tarracë dhe duartrokasin për mjekët

VIDEO
Të gjithë së bashku kanë dalë për të duartrokitur bluzat e bardhë, të cilat po përballen me pandeminë covid-19, që deri më tani ka marrë jetën e 22 personave dhe ka infektuar qindra të tjerë.
Featured image of article: ‘Bluzat e bardha’ luftojë me koronavirusin/ GJESTI prekës i të moshuarve në Gjirokastër, mblidhen bashkë në një tarracë dhe duartrokasin për mjekët Të moshuarit

GJIROKASTËR–  Gjyshërit dhe gjyshet e shtëpisë së të moshuarve Gjirokastër kanë bërë një gjest prekës nga tarraca e banesës ku edhe jetojnë.

Të gjithë së bashku kanë dalë për të duartrokitur bluzat e bardhë, të cilat po përballen me pandeminë covid-19, që deri më tani ka marrë jetën e 22 personave dhe ka infektuar qindra të tjerë.


Si grupmosha më e rrezikuar, ata kanë vendosur që t’u japin zemër mjekëve dhe infermiereve me gjestin e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Qarku i Gjirokastrës është ende nuk ka shënuar asnjë person të infekuar me koronavirus.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment