Politike

Opozita e re bllokon foltoren, nuk lënë asnjë të flasë. Ndërpritet seanca (VD)

Ka qenë deputeti Murrizi që ishte duke folur dhe më pas nuk ka liruar foltoren. Atij i janë bashkuar dhe deputetët e tjerë, Ralf Gjoni, Nimet Musai, Halit Valteri etj.
Featured image of article: Opozita e re bllokon foltoren, nuk lënë asnjë të flasë. Ndërpritet seanca (VD) Bllokimi i foltores

TIRANË- Deputetët e opozitës së re kanë bllokuar sot foltoren e Kuvendit dhe nuk kanë lënë deputetët e tjerë të flasin.

Ka qenë deputeti Murrizi që ishte duke folur dhe më pas nuk ka liruar foltoren. Atij i janë bashkuar dhe deputetët e tjerë, Ralf Gjoni, Nimet Musai, Halit Valteri etj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Drjetuesja e seancës, Vasilika Hysi pasi nuk bindi dot kolegët për të lejuar ministren e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, të flite e të prezantonte amnistinë ka ndrëprerë seancën.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment