Aktualitet

Bllokohen serverat, doganat e të gjithë vendit dalin jashtë funksionit

Mësohet se shkak është bërë fluksi i madh i kalimeve në doganë.
Featured image of article: Bllokohen serverat, doganat e të gjithë vendit dalin jashtë funksionit Pika doganore

SHQIPËRI– Janë bllokuar të gjitha pikat doganore në vendin tonë për disa orë me radhë. Mësohet se ngjarja ka ndodhur një ditë më parë dhe se serverat kanë dalë jashtë funskionit.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se shkak për këtë bllokim është bërë fluksi i madh i kalimeve në dogana dhe kështu është shkaktuar një radhë e gjatë automjetesh duke bërë që njerëzit të qëndrojnë në pritje për orë të tëra.

Deri më tani nuk ka pasur asnjë reagim nga institucionet përkatëse ndërkohë që për ditën e sotme nuk dihet se si është situata.

(f.m/dosja.al)

 

Shto Koment