Aktualitet

Bleu IPhone11 me çmim të lirë në Brindizi, shqiptari bie pre mashtrimit nga italiani, në vend të celularit gjen një pako oriz

Ai mësohet se ka blerë Iphonin kushton 1400 euro për vetëm 250 franga zvicerane, në zonën e portit, por që ka marrë vetëm oriz. 
Featured image of article: Bleu IPhone11 me çmim të lirë në Brindizi, shqiptari bie pre mashtrimit nga italiani, në vend të celularit gjen një pako oriz Gjerat qe italianet mashtronin njerezit

ITALI– Një shqiptar Brindizi, ëhstë përballur me një ngjarje të pazakontë.
mediat e huaja bëjnë me dije se shqipatari në fjalë kishte blerë një një iPhone 11, por kur ka hapur pakon për të marrë celularin ka gjetur vetëm gjysmë kile oriz të presuar.

Ai mësohet se ka blerë Iphonin kushton 1400 euro për vetëm 250 franga zvicerane, në zonën e portit, por që ka marrë vetëm oriz.

Siç bëjnë me dije mediat italiane, shqiptari , i cili ka rënë pre e mashtrimit ka bërë menjëherë denoncim dhe policia kufitare ka arritur të shkatërrojë bandën e mashtruesve italianë, të cilët vepronin në zonën e portit, ku u shisnin gjasme iPhone personave të ndryshëm.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Policia ka zbuluar se me mashtrime të tilla merreshin tre persona që vepronin me një FIAT Panda të zi me targa napolitane brenda zonës së portit. Njëri prej tyre shkonte makinë më makinë, duke kërkuar njerëz që t;i mashtronte. Në bagazhin e makinës, policët gjetën 11 çanta dhe katër pako orizi gjysmëkilëshe, si ajo që iu shit shqiptarit.

Tre personat u arrestuan dhe më pas u lanë për t’u gjykuar në gjendje të lirë.

(A.k.dosja.al)

Shto Koment