Politike

Blerina Gjylameti ndihmon familjet me ushqime, vulos kutitë dhe stampon mbi to me emrin e saj

Në një postim në rrjetet sociale, Gjylameti ka publikur disa foot ku duke të moshuar e fëmijë që marrin kuritë me ushqime. Por, ajo që bie në sy është fakti që Gjylameti ka ndjerë nevojë të 'vulosë' kutitë me emrin e saj, që e stampuar në një letër në formatin A4.
Featured image of article: Blerina Gjylameti ndihmon familjet me ushqime, vulos kutitë dhe stampon mbi to me emrin e saj Blerina Gjylameti dhe kutitë

TIRANË– Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti ka ndihmuar disa familje të varfëra me ushqime. Në një postim në rrjetet sociale, Gjylameti ka publikur disa foot ku duke të moshuar e fëmijë që marrin kuritë me ushqime. Por, ajo që bie në sy është fakti që Gjylameti ka ndjerë nevojë të ‘vulosë’ kutitë me emrin e saj, që e stampuar në një letër në formatin A4.

Nga deputetja e PS-së, Blerina Gjylameti. Ti nuk do jesh kurrë vetëm,”– shkruhet mbi kuti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, numri i personave të infektuar në vendin tonë ka në shkuar në 259, ndërkohë që 15 persona kanë ndërruar jetë. 67 persona janë të shëruar. Harta e rasteve është zgjeruar tashmë në 17 qytete, ku mbizotërojnë 129 raste në tiranë, 26 në durrës 23 në fier dhe 15 në korçë. Qytetet e tjera kanë nga 1-5 raste. Aktualisht janë 79 pacientë të shtruar. 7 prej tyre janë në terapi intensive ndërsa 4 nga këta janë të intubuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment