Aktualitet

Blendi Fevziu zbulon planet: Menaxhimi i hapësirës ajrore të Shqipërisë mund t’i kalojë një vendi fqinj

Teksa fliste emisionin e drejtuar prej vetë atij 'Opinion', dhe kishte në lidhje me ministren Belinda Balluku, Fevziu tha se kishte marrë një mesazh.
Featured image of article: Blendi Fevziu zbulon planet: Menaxhimi i hapësirës ajrore të Shqipërisë mund t’i kalojë një vendi fqinj

TIRANË– Gazetari Blendi Fevziu ka treguar një nga mundësitë e vijimit të situatës në aeroportin e Rinasit. Teksa fliste emisionin e drejtuar prej vetë atij ‘Opinion’, dhe kishte në lidhje me ministren Belinda Balluku, Fevziu tha se kishte marrë një mesazh.

Gazetari shtoi se në mesazh i shkruanin se menaxhimi i hapësirës ajrore mund t’i kalojë një vendi fqinj.

Më shkruanin një mesazh ku më thonin se menaxhimi i trafikut ajror të Shqipërisë. Që do të thotë, mund ta marrë në dorëzim Maqedonia e Veriut, Mali i Zi apo një vend tjetër,”– tha Fevziu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjithsesi, kjo gjë nuk u mohua dhe as nuk u pohua nga ministrja Balluku.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment