Sport

Blasfemia i kushton shtrenjtë Buffonit, Komisioni i Apelit e lë portierin pa derbi dhe me një gjobë prej…

Një lajm i keq ky për Buffon që e pëson për një ndeshje të zhvilluar para 3 muajsh e gjysmë, dhe tashmë nuk do të jetë i gatshëm në një ndeshje delikate siç është derbi ndaj Torinos
Featured image of article: Blasfemia i kushton shtrenjtë Buffonit, Komisioni i Apelit e lë portierin pa derbi dhe me një gjobë prej… Gigi Buffon

TORINO-Nuk ka derbi për Gigi Buffon. Portieri legjendar i Juventusit është skualifikuar me një ndeshje nga Komisioni i Apelit në Federatën Italiane të Futbollit, për tonet fyese dhe përbuzëse që ka përdorur në ndeshjen e 19 dhjetorit të kaluar ndaj Parmës ndaj shokut të skuadrës në atë periudhë Manolo Portanova i cili aktualisht është pjesë e Genoas.

Një lajm i keq ky për Buffon që e pëson për një ndeshje të zhvilluar para 3 muajsh e gjysmë, dhe tashmë nuk do të jetë i gatshëm në një ndeshje delikate siç është derbi ndaj Torinos në program për t’u luajtur këtë të shtunë.

KOMUNIKATA

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

“Gjykata Federale e Apelit kryesuar nga Mario Luigi Torsello mbështeti apelin e Prokurorit Federal, duke i shkaktuar një ndeshje skualifikim Gianluigi Buffon. Portieri i Juventusit, i sanksionuar nga Gjykata Federale Kombëtare me një gjobë prej 5,000 euro, është ndëshkuar pasi ka artikuluar një fjali që përmban një shprehje blasfemuese në rastin e ndeshjes kundër Parmës 19 dhjetorin e kaluar”.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment