Aktualitet

‘Bitcoin’ në vendin ku u vra Mehmet Qema/ Klodiana Lala zbulon problemin: S’kemi ekspertë. Hoxha kujton kalimin e ligjit: Pyetja që bëri ish-ministri i Nanos

VIDEO
Klodiana Lala zbuloi se hetimi është i vështirë pasi vendi nuk ka ekspertë, ndërsa Hoxha ka zbuluar edhe se Shqipëria ka një ligj për kriptomonedhat. 
Featured image of article: ‘Bitcoin’ në vendin ku u vra Mehmet Qema/ Klodiana Lala zbulon problemin: S’kemi ekspertë. Hoxha kujton kalimin e ligjit: Pyetja që bëri ish-ministri i Nanos Artan Hoxha dhe Klodiana Lala

TIRANË– Dy gazetarët Artan Hoxha dhe Klodiana Lala kanë analizuar gjetjen e serverave të kriptomonedhave bitcoin që u gjetën në “Shtëpinë e Bardhë”, ku mbeti i vrarë Mehmet Qema. Të ftuar në emisionin “Opinion”, Lala zbuloi se hetimi është i vështirë pasi vendi nuk ka ekspertë, ndërsa Hoxha ka zbuluar edhe se Shqipëria ka një ligj për kriptomonedhat.

PJESË NGA BISEDA: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Klodiana Lala: Nuk ka specialistë për të kuptuar kriptomonedhën.

Artan Hoxha: Ligji ka shkuar në Komisionin e Ekonomisë të martën dhe ka kaluar në parlament të enjtën. Në seancë një ish-ministër i qeverisë Nano ka pyetur në seancë: Kush është i interesuar që ky ligj që të kalojë kaq shpejt? Nuk u përgjigj askush. Shqipëria është një nga tre vendet që ka ligj për kriptomonedhën, ndërkohë që nuk e dinë çfarë është.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment