Bota

Bilanc tragjik në Indi/ Brenda 24 orëve regjistrohen mbi 43 mijë raste të reja dhe 732 viktima nga Covid-19

Në 24 orët e fundit India ka grumbulluar më shumë se 43,435   raste të koronavirusit, ku ky është bilanci frikshëm që po shënon vendi i tretë më i goditur në botë. Kështu me rritjen e rastevë të reja në vend numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në  2,257,572 persona.
Featured image of article: Bilanc tragjik në Indi/ Brenda 24 orëve regjistrohen mbi 43 mijë raste të reja dhe 732 viktima nga Covid-19 Foto ilustruese

INDI– India nuk po gjen qetësi nga pandemia COVID-19 ku ditë pas dite shënohet një bilanc i frikshëm i rasteve të reja.

Në 24 orët e fundit India ka grumbulluar më shumë se 43,435   raste të koronavirusit, ku ky është bilanci frikshëm që po shënon vendi i tretë më i goditur në botë. Kështu me rritjen e rastevë të reja në vend numri në total i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në  2,257,572 persona.

Ndërsa së fundmi janë shënuar të paktën 732 vdekje të tjera, duke e çuar në 45,198 numrin total të të vdekurëve deri më tani në Indi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në Indi kanë fituar betejën me sëmundjen vdekjeprurëse 1,571,712 pacientë ndërsa në gjendje të rëndë për jetën janë 8,944 të tjerë.

Burimi:worldometers.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment