Bota

Bilnc i ZI në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen mbi 25 mijë raste  me Covid-19 dhe  722 viktima

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 722 persona dhe janë infektuar 23,232 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 25,853 ndërsa numërohen në total 1,480,874 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.
Featured image of article: Bilnc i ZI në Itali/ Në 24 orët e fundit regjistrohen mbi 25 mijë raste  me Covid-19 dhe  722 viktima Foto ilustruese

ITALI- Italia është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, ku ndryshe është quajtur edhe si epiqendra e Covid-19 në Europë.

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur 722 persona dhe janë infektuar 23,232 të tjerë. Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 25,853 ndërsa numërohen në total 1,480,874 të infektuar që prej fillimit të shpërthimit të pandemisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë deri më tani në Itali janë shëruar 637,149 persona ndërsa në gjendje të rëndë për jetën aktualisht janë 3,848 të tjerë.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment