Showbiz

“Do hidhesha, doja të vrisja veten”, Billie Eilish tregon periudhën e errët dhe depresionin pas famës së madhe

Në një intervistë për The Gayle King Grammy Special, Eilish tha se ajo periudhë e errët ishte në vitin 2018, kur ylli muzikor vizitoi Berlinin.
Featured image of article: “Do hidhesha, doja të vrisja veten”, Billie Eilish tregon periudhën e errët dhe depresionin pas famës së madhe Billie Eilish
Përditësuar:

TIRANË– Këngëtarja e njohur Billie Eilish ka rrëfyer së fundmi se shumë vite më parë ka kaluar një përiudhë të vështirë në jetën e saj dhe ka tentuar të vrasë veten. Në një intervistë për The Gayle King Grammy Special, Eilish tha se ajo periudhë e errët ishte në vitin 2018, kur ylli muzikor vizitoi Berlinin.

Fama më rëndoi shumë mbi shpatulla. Isha kaq e palumtur. I sha e paluiumtur dhe e pajetë. Nuk dilja dot në publik pa rënë sy dhe kjo gjë më futi në depresion. Nuk dua të tremb njeri, por realisht s’e besoja të jetoja deri 17 vjeçe. Më kujtohet një rast që isha në Berlin, isha vetëm në dhomë dhe mbaj mend dritaren ngjitur meje. Mbaj mend që po qaja sepse thoja kështu do të vdes, do ta bëj,”- pranoi këngëtarja në intervistë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

18-vjeçarja është nominuar për gjashtë çmime Grammy këtë vit. Ajo u bë mjaft e njohur me këngën “Bad Guy”, që këndohet në të gjithë botën.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment