Bota

Bill Gates jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid-19 do të shpërndahet në të gjithë botën

Gates e ka bërë deklaratën e tij pak para mbledhjes të samitit për vaksinën, në të cilën do të marrin pjesë liderët botërorë dhe disa prej kompanive të individëve më të pasur në botë, që do të mbledhin fondet për të prodhuar vaksinën e koronavirusit.
Featured image of article: Bill Gates jep lajmin e madh: Vaksina kundër Covid-19 do të shpërndahet në të gjithë botën Bill Gates

AMERIKË- Miliarderi amerikan dhe njëkohësisht edhe themeluesi i ‘Microsoft’ u ka bërë thirrje të gjithë shkencëtarve në botë se vaksinë kundër COVID-19 do të shpërndahet në të gjithë botën. 

Gates e ka bërë deklaratën e tij pak para mbledhjes të samitit për vaksinën, në të cilën do të marrin pjesë liderët botërorë dhe disa prej kompanive të individëve më të pasur në botë, që do të mbledhin fondet për të prodhuar vaksinën e koronavirusit.

Ndërkohë miliarderi ka paralajmëruar se dezinformimet në lidhje me vaksinën përbëjnë një kërcënim të madh që mund të ndikojnë në dështimin e kërkimeve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Çdo fond i grumbulluar do të shfrytëzohet për dërgimin e secilës vaksinë të suksesshme në shtetet më të varfra në botë.Vaksina kundër Covid-19 do të shpërndahet në të gjithë botën.” është shprehur Gates. 

Burimi:.euronews

(A.K. Dosja.al)

Shto Koment