Rajoni

Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Vdesin 4 persona dhe infektohen 166 të tjerë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ndërsa janë konfirmuar edhe 166 raste të reja.
Featured image of article: Bilanci në Maqedoninë e Veriut/ Vdesin 4 persona dhe infektohen 166 të tjerë nga Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

MAQEDONI E VERIUT- Në 24 orët e fundit kanë gjetur vdekjen nga Covid-19 4 persona dhe janë infektuar 166 të tjerë.

Maqedonia  e Veriut prej  të paktën dy muajsh po përballet me një situatë të vështirë të virusit, ku ditë pas dite janë shënuar numra të lartë të viktimave dhe të infektuarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me rritjen e sotme numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 497.

A.C/Dosja.al 

Shto Koment