Bota

Bilanci në Itali/ Mbi 36 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 653 të vdekur

Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 250.186 teste dhe kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 36,176 persona. Ndërkohë që kanë humbur betejën me jetën 653, ku vihet re një ulje e lehtë krahasuar me një ditë me parë (753).
Featured image of article: Bilanci në Itali/ Mbi 36 mijë të infektuar me Covid-19 dhe 653 të vdekur Foto ilustruese

ROMË-Italia vazhdon të shënojë shifra të larta infektimi me Covid-19. Gjatë 24 orëve të fundit, janë kryer 250.186 teste dhe kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 36,176 persona.

Ndërkohë, që kanë humbur betejën me jetën 653, ku vihet re një ulje e lehtë krahasuar me një ditë me parë (753). Rajoni me numrin më të lartë të rasteve të reja mbetet Lombardia, e ndjekur nga Piemonte dhe Veneto.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Që prej fillimit të pandemisë në Itali janë shënuar 1,308,538 raste të reja infektimi dhe kanë ndërruar jetën në total 47,870 pacientë.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment